Bakanlığının almış olduğu karar ile mecburi eğitim bilindiği üzere 12 yıla çıkartılmıştı. Buna bakılırsa öğrenciler ilköğretim ve ortaokul öğrenimlerini bitirdikten sonar mecburi olarak 4 yıl lise öğrenimini de tamamlaması gerekiyordu.

Ulusal Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldığı iftar yemeğinden sonra yaptığı açıklamasında mecburi eğitimin 13 yıla çıkartılacağını duyurdu. Bu açıklamanın ardından bir çok ferdin kafaları karıştı. Peki mecburi eğitim iyi mi 13 yıl olacak. Lise’den sonrasında adayların minimum bir sene üniversite eğitimimi görmesi gerekiyor? İşte kafaların karıştığı soruların cevapları.

Bakanlığının almış olduğu karar ile mecburiğu eğitim bilinmiş olduğu üzere 12 yıla çıkartılmıştı. Buna bakılırsa öğrenciler ilköğretim ve ortaokul öğrenimlerini tamamladıktan sonar zorunlu olarak 4 yıl lise öğrenimini de tamamlaması gerekiyordu.

Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz katıldığı iftar yemeğinden sonrasında yaptığı açıklamasında mecburi eğitimin 13 yıla çıkartılacağını duyurdu. Bu açıklamanın ardından pek çok bireyin kafaları karıştı. Peki mecburi eğitim nasıl 13 yıl olacak. Lise’den sonrasında adayların en az bir sene üniversite eğitimimi görmesi gerekiyor? İşte kafaların karıştığı soruların cevapları.

Mesajınızı Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir