Bayağı telefon tasarımlarından sıkılan firmaların süre süre fütüristik tasarımlara imza attığına çoğu kez şahitlik ettik. Özellikle Nokia’nın şaşalı dönemimde fütüristik tasarımlı onlarca telefon görmüştük. Bu haberimizde tarihe damgasını vurmuş en dikkat çekici telefonları sizler için listeliyoruz.

Kyocera Echo
Kyocera şirketinın üretmiş olduğu Echo isminde model, Nintendo 3DS tasarıma benzer bir yapıdaydı. Altta ve üste ekranın yer aldığı Kyocera Echo, Android işletim sistemi ile çalışıyordu. Kullanım kolaylığı sunması hedeflenen telefon, tasarımın garipsenmesinden dolayı kısa sürede tarihin tozlu raflarındaki yerini aldı.

Sony Ericsson Xperia PLAY
Mobil oyunculuğu sükse yaptığı dönemlerde Sony ile Ericsson firması ortaktı. Sony Ericsson, Nokia’nın N-Gage ile süregelen furyasına Xperia Play ile katılmıştı. Kızaklı yapısının alt kısmında fizyolojik tuşların yer aldığı Xperia Play, bazı PlayStation 1 oyunlarını da bünyesinde barındırıyordu. Ancak firma el konsolları karşısında fazla direnemedi ve Xperia Play’e olan destek kısa süre içinde kesildi.

LG G FLEX
Ekran teknolojilerindeki gücünü ortaya geçirmek isteyen LG, G Flex adını verdiği kavisli ekranı ile karşımıza çıkmıştı. Android işletim sistemine haiz olan LG G Flex, tasarımından dolayı kullanıcılara kolaylık sağlamaktan çok, cepte taşırken problem yaratmasının arkasından bu proje de LG G Flex 2 modelinden sonra rafa kaldırıldı.

Motorola MPx
Telefonların akıllanmaya başladığı dönemde Motorola çok yanlış bir strateji izleyerek, telefondan bilgisayar olabileceğini savunmuştu. Fizyolojik klavye ve stylus kalem ile gelen Motorola MPx modeli, cihazın kafi güce sahip olmamasından dolayı beklenen PC etkisini yaratamadı.

Nokia 3250
Müzik sektöründe varlık göstermek isteyen Nokia, alt bölümü dönebilen Nokia 3250 modeli ile karşımıza çıkmıştı. Nokia 3250’nin dönen ön bölümünde fiziksel tuşlar, arka kısmınde ise müzik kontrolleri için navigasyon tuşları yer alıyordu.

Mesajınızı Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir