Microsoft, Skype uygulamasını baştan aşağı yenileyerek Snapchat’i kopyalayanlar kervanına katılan bir öteki firma oldu. İşte Hikayeler özelliğine kavuşan yeni Skype’ın detayları!

6 yıl önce Skype’ı satın alan Microsoft, ücretsiz video grup görüşmeleri ve Web için Skype şeklinde bazı yenilikleri duyurmuş olsa da Skype’ı, FaceTime ve WhatsApp gibi uygulamalar ile yarışacak hale getiremedi.

Skype’ın çok daha popüler bir uygulama haline gelebilmesi için artık radikal değişikliklerin gerektiğini anlayan Microsoft, bugün yaptığı duyuru ile uygulamayı baştan aşağı yenilediğini açıkladı.

Skype’ın baştan aşağı yenilenen tasarımını bir kenara bıraktığımızda, uygulamaya Hikayeler özelliğinin eklenmesi ile Microsoft’ta Snapchat’i kopyalayan firmalar kervanına katılmış oldu.

Gelin, şimdi yenilenen Skype’a hep birlikte göz atalım.

Skype, baştan aşağı yenilendi!
Microsoft’un ‘ Yeni nesil Skype ‘ olarak duyurusunu gerçekleştirmiş olduğu yeni kullanıcı arayüzü Paylaşımlar, söyleşi ve Yakala olmak üzere toplamda 3 ana bölümden oluşuyor.

Skype kullanıcıları Paylaşımlar bölümü altında, tıpkı Snapchat ve Instagram’da olduğu gibi 24 saat sonra kaybolacak anlık paylaşımlar yapabiliyor ve paylaşımlarını düzenleyerek daha renkli hale getirebiliyorlar.

Mesajınızı Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir