IOS 11 için Mac’teki şeklinde özel bir isimlendirme var mı?
Hayır. IOS 11 daha önceki sürümlerde de olduğu gibi, aynen yazıldığı şekilde, ek bir adı olmadan, özel bir halde de okunmuyor. “ios on bir”diye yada daha kısaca “ay-oğ-es on bir” diye okunuyor.

IOS 11’i ne zaman yükleyebilirim?
Şu anda geliştiriciler için ilk beta sürümü yayınlandı. Bu sürüm tahmin edebileceğiniz gibi çok sorunlu ve asla gün içinde kullandığımız cihazlara yüklenmemesi ihtiyaç duyulan bir sürüm.
Ben bazı uygulamaları çalıştıramıyorum, bazıları açtıktan sonrasında kapanıyor ve aygıt oldukça yavaş çalışıyor. Bu yüzden size şu anda kesinlikle ÖNERMİYORUM.
Sadece birkaç hafta sonrasında “açık beta” (Public Beta) sürümün çıkması umut ediliyor. Bu sürüm gene test sürümü olmakla birlikte, geliştiriciler için değil, bizim gibi hevesli kullananların kontrol etmesi için.

IOS 11 final sürüm ne vakit yayınlanacak?
Beta sürümü kullanmak istemiyorsak, iOS 11’i her yıl olduğu benzer biçimde sonbaharda, tahminen Eylül ayının sonuna doğru yükleyebileceğiz. (Yeni iPhone lansmanından birkaç gün önce)

iOS 11’i iyi mi yükleyebilirim?
IOS 11 gösterildikten sonra iPhone yada iPad’imizdeki Ayarlar > Genel > Yazılım Güncelleme içerisinden iOS 11’i yükleyebileceğiz.

IOS 11 hangi cihazlarda çalışıyor?
WWDC’de açıklananlara bakılırsa iOS 11 şu cihazlarda çalışacak:

iPhone 7 Plus
iPhone 7
iPhone 6s
iPhone 6s Plus
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPhone SE
iPhone 5s
iPad Pro 12.9-inç 1.nesil
iPad Pro 12.9-inç 2.nesil
iPad Pro 9.7-inç
iPad Pro 10.5-inç
iPad Air 2
iPad Air
iPad 5.nesil
iPad mini 4
iPad mini 3
iPad mini 2
iPod touch 6.nesil

Mesajınızı Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir