Türk Tasavvuf Müziği Dinletisi’nin sunulmuş olduğu program, Kur’an-ı Kerim Tilaveti ve Ezan-ı Şerif’i okumasıyla başladı.
MÜSİAD İzmir Şubesi Geleneksel İftar Programı Kaya İzmir Termal Oteli kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. İftar programına İzmir Valisi Erol Ayyıldız, MÜSAİD 3. Dönem Genel Başkanı Doç. Dr. Ömer Bolat, MÜSİAD İzmir Şube Başkanı Ümit Ülkü, Rektörler, İl Müdürleri, STK Yöneticileri, işadamları ve çok sayıda davetli katıldı.
Gecenin açılış konuşmasını MÜSİAD İzmir Başkanı Ümit Ülkü yaptı. MÜSİAD olarak İzmir’de 300 üyeyle 20 binin üzerinde istihdam sağlamış olduklarını belirten Ülkü: “bugüne kadar iyi mi ülkemize daha fazla katkı sağlarız, katma kıymet üretiriz, iyi mi hayırlı işlerde yarışırızın tartışmasını yapmış olduk. MÜSİAD 1990 yılında kuruldu; 12 genç, koca yürekli iş adamı bir araya geliyor ve bugünkü dev MÜSİAD’ı oluşturuyor. Ülkesi için faydalı işler yapmak isteyerek ülkeme iyi mi hizmet edebilirim diye çıktıkları bu yolda, bugünkü MÜSİAD’ı oluşturan bu dev yürekli iş adamlarına teşekkür ediyorum.” dedi.
Toplumda dayanışma ve yardımlaşmanın artmasını hedeflediklerini söyleyen Ülkü: “Ramazan ayı vesilesi ile tüm İzmir iş dünyamıza çağrıda bulunmak isterim. Gelin ele ele verelim. İzmir Valimizin öncülüğünde ve destekleriyle Ramazan ayı bereketi ile başlayıp devam edecek olan ‘İzmir’de Bir Tane fukara Kalmasın’ projemiz ile ihtiyaç sahibi tüm kardeşlerimizin evine aş götürelim, kardeş olmanın sıcaklığını kalplerimizde hissedelim.” dedi. İftar Yemeğinde Kemal Muratoğlu da konuşmacılar arasında yer aldı

Mesajınızı Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir