Dershane her öğrencinin okul yıllarında mecbur olarak gitmesi gereken bir kurumdur. Bunun nedeni ise; ne yazık ki ülkemizdeki eğitim sisteminin merkezi sınav sistemlerine öğrencileri hazırlamakta yetersiz kalmalarıdır. Test çözmeyi bilmeyen öğrencilerimiz, sınavla ilgili kafi bilgi sahibi de olmadıkları için aileler çocuklarının gelecekleri için derhal bir dershanenin yolunu tutmaktadırlar. Bu durum anne ve babaların omuzlarına büyük bir yük vermektedir. Çünkü öğrencilerinin kaliteli ve en doğru eğitimi almaları için iyi olan bir dershane bulmak zorundadırlar. Görüşmeye gittiğinizde birçok dershane öğrenciniz için çeşitli vaatler verir. Fakat yıl sonucunda öğrenciniz hüsrana uğrar. Odtülüler dershanesi olarak öğrencilerinize vaatte bulunmuyoruz.
Ankara dershane de öğrencilerin rahatı için 10 kişilik ve her insanın öğrenme hızının aynı olduğu bir sınıf atmosferi oluşturarak özel öğretmenlerden ders alıyormuş havasında ders işlemekteyiz.
Öğrencilerimizin imtihan süreçlerinden muntazam bir halde haberdar olmaları, sınavlardan aldıkları puanlarla en iyi tercihleri yapabilmeleri, sınavlarda yaşayacakları sorunlarla ilgili yani bunlar sınav stresi, coşku, zaman yönetimi şeklinde sorunlarla başa çıkabilmeleri adına alanında uzman, eğitimli bir rehberlik hizmeti sunulmaktadır. Böylece öğrencilerimiz her istedikleri süre da öğretmenlerimizle konuşabilmektedir.
Öğrencilerimize merkezi imtihan sistemlerine uygun, gereksiz bilgilerden arınmış konu anlatımlı kitaplarımız ve usta yazarlar tarafından kaleme alınmış özgün sorularla dolu soru bankası kitaplarımızla başka kaynak ihtiyacı olmadan çalışmaktadırlar.
Ankara dershaneler kontrol çözme sistemine alışmamış öğrencileri için yaz kampları yapmaktadır. Bu kamplarda hem derslere hazırlık yapılmakta bununla birlikte kontrol çözme teknikleri öğretilmektedir.
Dershanemizde öğrencilere özel olarak çalışa programları oluşturulmaktadır. Her öğrencinin ki birbirinden değişikdır. Çünkü her kişinin öğrenme hızı birbirinden değişiklık göstermektedir. Koçluk sistemi kapsamında oluşturulan bu programlar ile öğrencilerimiz ne süre hangi derse çalışacaklarına, ne kadar konu, ne kadar kontrol çözmeleri gerektiğini bilmektedirler.
Düzenli olarak tecrübe etme sınavlarımız olmaktadır. Böylece öğrenciler sınav maratonuna hazır hale getirilmektedir.
Ankara dershane ezber bozan sistemi olan, bellek teknikleriyle de öğrencilerinin işini kolaylaştırarak öğrenmelerini arttırmakta ve unutulma problemini ortadan kaldırmaktadır. Böylece öğrencinin önüne test geldiğinde rahatlıkla çözümü hatırlamakta ve yanlış cevap verme mümkünlığı en aza indirgenmiş olmaktadır.

Mesajınızı Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir