Son yıllarda yerleşim alanları, hızlı ve yoğun kentleşmenin yanında kentlerin hatalı yeşil alan planlamasına bağlı olarak, organik ortamdan hızla uzaklaşması sonucunu doğurmuştur. Böylece kentlerde yeşil alanların önemi her geçen gün daha da artmıştır. Bununla birlikte günümüzde yerleşim alanlarında bulunan açık-yeşil alanların planlanması, tesisi, korunması ve yönetimi büyük örutubet kazanmıştır.
Bahçe Ankara, kentsel alanlardaki yeşil alan ihtiyacını; en küçük birim olan ev bahçelerinden daha büyük ölçekli şehir parkalarına, bununla beraber naturel alanların ekolojik tabanlı planlamalarını ve oluşturulmasını (Antik şehir, tabiat Parkları, Yeşil Kuşaklar, kent Ormanları, Kıyı Alanları ve Ekolojik Veri Tabanlı Planlamalar) meydana getirecek düzeydedir.

Bahçe Ankara, mekan tasarımında canlı ve cansız malzemeyi kullanarak özellikle de dördüncü boyut olan süreı sanat içerikli estetiğin bir bütünleyeni olarak kabullenip doğala en yakın alternatifli projeler üretmek, uygulamak ve danışmanlık hizmetlerini vermektedir.

Planlarımızda ekolojik dengeyi elde eden fizyolojik koşullar: Oluşturulan mekan içinde kullanılan canlı ve cansız materyallerin; renk, doku, ölçü ve şekil ilişkilerini kullanarak insanda estetik doygunluk hissini sağlar.

Ankara Bahçe Peyzaj

Mesajınızı Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir