Son zamanlarda gelişen teknolojinin her alanda faydaları ve yararları hayatımızı kolaylaştırmaktadır. ama bu gelişmeler yaşanırken doğayı ve kullanılabilir su kaynaklarımızı kirleterek bir yandan da Taraf etkileri hayatımızı Menfi istikamette etkilemektedir. natürel su kaynaklarımızın kirlenmesiye beraber Bilhassa büyük illerde içilebilir hijyenik su meselesi öne çıkmaktadır. Çeşmelerimizden akan suyun yeteri kadar hijyenik olamaması ile beraber insanlar Amade su tüketimine yönlenmeye başladılar.

gerçekte Ankara Su Arıtma cihazı kullanmak henüz tutumsal ve bizzat kendini amorti bir sistemdir. özdeş zaman’da arıtma cihazı suyunu yemekte, çayda, ütüde, sebze ve meyve yıkamada ve bunun gibi bir çok alanda kullanabilirsiniz. Bu saydıklarımızı damacana su ile yapmaya çalıştığınızda ağırbaşlı bir maliyet ile karşılaşabilirsiniz.

Su arıtma cihazları şebeke den gelen suyu henüz hijyenik ve henüz sıhhatli hale getirir. Piyasa da değişiklik ücret aralıklarında bir çok arıtma cihazı vardır. Önemli olan bir su arıtma cihazında kullanılan filtrelerin nitelikli ve NSF veya WQA sertifikasına sahip olması gerekir.

Su arıtma cihazları temelde özdeş mantıkta çalışır. ama bizzat aralarında da iki’ye, üç’e hem de dört’e ayırabiliriz.

Reverse Osmos Su arıtma cihazları, dolaysız akışlı Reverse Osmos su arıtma cihazları, Ultra filtrasyon su arıtma cihazları, dolaysız akışlı su arıtma cihazları olarak sınıflandırabiliriz.

Piyasa da en yaygın olarak kullanılan aygıt ise Reverse Osmos su arıtma cihazlarıdır. Çalışma prensibinden bahsedecek olursak;

Bir Reverse Osmos su arıtma cihazında temelde beş tane filtrasyon aşaması vardır. Ön filtreleme, anne filtreleme ve nihayet filtreleme olarak adlandırabiliriz.

Bu aşamaları açıklayacak olursak;

Ön filtreleme: 1.) Sediment filtre 2.) Karbon Filtre 3.) Karbon filtre

anne filtreleme: Reverse Osmos filtre (membran)

nihayet filtreleme: Tatlandırıcı filtre

Bir Reverse Osmos su arıtma cihazın Esas çalışma prensibi bu şekildedir.

ama beş filtrasyon aşamasını kuvvetlendirmek ve henüz minaralli ve alkali su içmek için eklenebilecek filtreler ile henüz nitelikli bir su ele geçirmek mümkündür.

Mesajınızı Yazınız

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir